sobota 25. januára 2014

Syry z Kréty.

Syr má prastarú históriu podobne ako víno či olivový olej. Už v pradávnej literatúre z obdobia Homéra nachádzame zmienku o tomto pokrme. A dodnes je základnou zložkou každodennej stravy. Medzi tradičné grécke syry patrí Feta, Graviera, Kaseri, Kefalotyri, Anthotyros a Xynotyros.  Najznámejší syr z Kréty je jednoznačne Graviera. Je to veľmi tvrdý zrejúci syr z ovčieho alebo kozieho mlieka. Dobytok sa pasie voľne na pastvinách. Za jediný pravý syr Graviera sa považuje práve ten, ktorý je vyrobený na Kréte. Na výrobu tohto syra sa tu používa výhradne ovčie mlieko, nikdy nie kravské či dokonca sušená náhrada mlieka! Syr má jemne nasladlú typickú chuť, nezameniteľnú vôňu. Podáva sa vo všetkých formách, je vynikajúci na cestoviny ale aj ako napríklad dezert - syr s medom.
Druhý najpoužívanejší syr je Kefalotyri. Na Kréte sa vyrába iba z ovčieho a kozieho mlieka. Čerstvý syr sa necháva zrieť tri mesiace. Patrí medzi tvrdé syry, má jemne slanú, korenistú chuť. Používa sa ako predjedlo, na pečenie, zapekanie, plnenie. vynikajúci je opečený na panvici!
Do skupiny krétskych syrov patrí aj syr Athotyro. Tu máme dve podoby tejto lahôdky a to Anthotyro Xiro a Anthotyro Fresko. Ten prvý je extra tvrdý zrejúci syr bez dier. Má výraznú chuť, je jemne slaný. Vhodný do šalátov, na cestoviny. Druhý typ Anthotyra - Fresko je mäkký syr a na Kréte vyrobený zo srvátky ovčieho a kozieho mlieka doplnený 20% kozieho mlieka. Používa sa ako predjedlo či doplnok k vínu a olivám, alebo na plnenie koláčov a iných dobrôt.
Ďaľšou dobrotou spomedzi krétskych syrov je jednoznačne syr Myzithra. Je to mäkký nezrejúci syr maslovej konzistencie, jemnej chuti, ja ľahúčko slaný. Používa sa do šalátov, na priamu konzumáciu s čerstvým chlebom a olivovým olejom, na sucháre alebo ako plnka na zapekanie zeleniny či do koláčov.
Vďaka jeho maslovej konzistencii vypracujeme so syra vynikajúcu pomazánku. Stačí pridať pár kvapiek olivového oleja a vidličkou spracovať jednotnú masu. Podľa chuti dosoliť a zľahka okoreniť korením na syr. 
Posledný syr, ktorý si dnes predstavíme je syr Xygalo. Je to mäkký, biely, nezrejúci, krémový syr z kozieho mlieka. Má typickú vôňu, jemnú a sviežu chuť. Je to hotová pomazánka, stačí natrieť na chleb. Vynikajúci je pokrájaný na plátky a položený na práve dopečené zemiaky!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára