pondelok 31. marca 2014

Leto na obzore.

A je tu apríl! Zima je už minulosťou a vy čoraz častejšie rozmýšľate kde strávite svoju tohtoročnú  letnú dovolenku. Páči sa vám more, príjemná atmosféra, kvalitné jedlo, výborné služby ale chcete aj rozumné ceny a k dispozícii slovenského delegáta v mieste svojho pobytu? Tak ja vám niečo ukážem!

Po rokoch cestovania, spoznávania a skúšania som našla malý raj na Zemi: Rethymno. Je to čarovné mestečko s veľkou históriou niekde uprostred Kréty, na ceste medzi hlavným mestom Heraklionom a Chaniou. Celé Rethymno sa rozprestiera na pobreží Egejského mora a vďaka tejto polohe má naozaj dlhé piesočnaté pláže. More je čisté, s fantastickou farbou,
ktorá vás očarí. Hľadáte skôr pokojné miesta s vlastným občerstvením? Sú tu kilometre prírodných pláží, stačí si vybrať napríklad podľa farby mora. Nechýbajú tajomné zákutia, malebné pláže skryté pod skalnatými útesmi. Alebo chcete stráviť deň s priateľmi na lehátku, na pláži s hudbou a mini barom? Desiatky organizovaných pláží je vám k dispozícii. Okolie hotelových komplexov je starostlivo udržiavané, pláže sú pravidelne čistené a na rozdiel od iných letovísk všetky pláže (a teda aj tie hotelové) sú s voľným prístupom. Lehátka sú v cene akéhokoľvek občerstvenia, ktorý si v tom teple určite objednáte. Či už ochutnáte ľadovú kávu Frappe, čerstvú šťavu z ovocia alebo siahnete po nejakom miešanom drinku určite neoľutujete. Pláže sa pýšia modrou vlajkou čo je znakom ich kvality, čistoty a krásy. Na vašu bezpečnosť dohliadajú skúsení plavčíci pripravení pomôcť. 
Po dni strávenom na slniečku vám určite padne vhod oddýchnuť si v klimatizovanej hotelovej izbe a po večeri sa môžete vybrať spoznávať mesto a jeho večerný život. Stará časť mesta je historickým skvostom, maličké uličky skrývajú dávnu minulosť. Architektúra mesta je rôznorodá. Nájdeme tu benátsky štýl, turecké domy, mešity ale aj pradávne prvky byzantskej kultúry. Nad mestom sa týči benátska pevnosť Fortezza. V úplnom centre starého mesta nájdete historickú fontánu Arimondi ( z roku 1629) a mnoho iných pamiatok. Po meste a jeho okolí jazdí malý vláčik, pokiaľ si chcete ušetriť nohy ale nič nepremeškať stačí zdvihnúť ruku a vláčik sa pri vás pristaví. Po prehliadke mesta môžete pokojne zasadnúť do prvej kaviarničky, ktorá sa vám zapáči. Pokiaľ si vyberiete niektorú na promenáde pozdĺž mora môžete sa kochať pohľadom na večerné more.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára